Změna způsobu ověření dodavatelských účtů

Změna způsobu ověření dodavatelských účtů v elektronickém nástroji CENT

 

Vážení uživatelé el. nástroje CENT,

postupně měníme způsob ověření dodavatelských účtů. V říjnovém updatu nástroje proto v možnostech ověření účtu najdete i nový způsob ověření, který má dodavatelům ověření jejich účtu usnadnit.

Nově mají dodavatelé při registraci možnost stáhnout si „Žádost o registraci dodavatelského účtu v elektronickém nástroji CENT“, kterou nám mohou zaslat třemi způsoby:

    • prostřednictvím E-mailu
    • pomocí Datové schránky
    • doručením Českou poštou

Žádost ověření

Na základě této žádosti  účet ověříme nejpozději do 3 pracovních dnů od doručení žádosti provozovateli elektronického nástroje CENT. O provedení ověření budeme dodavatele informovat e-mailem.

Novým způsobem se snažíme minimalizovat použití Java appletu, jelikož pro jeho použití je zapotřebí mít správně nastavené prostředí PC.

Nyní lze jedním kliknutím vygenerovat žádost, která bude na základě údajů importovaných z ARESu předvyplněna. Takto připravenou žádost stačí jen uložit / vytisknout, zajistit její podepsání a doručit ji na adresu provozovatele el. nástroje CENT výše uvedeným způsobem.

Prozatím se jedná o novou možnost a dodavatelé mají na výběr, zda nové možnosti využijí, nebo si vyberou jednu ze stávajících možností ověření účtu. Do budoucna však plánujeme fungovat pouze na principu žádosti.

Upozorňujeme zadavatelé, aby o této novince přidali zmínku do svých Zadávacích dokumentací.

Detailní postup, jak vytvořit novou registraci je popsán v kapitole 9.1 NOVÁ REGISTRACE v manuálu pro dodavatele, která je ke stažení zdarma na našem webu v sekci CENT -> Manuály.

Další novinky